Новий футбольний сезон на Турківщині розпочався

Новий футбольний сезон на Турківщині розпочався вже традиційними змаганнями за Кубок району. Вже вп’яте цей турнір присвячується пам’яті новітніх Героїв України: всіх тих, хто відстоював свободу на Майдані, всіх тих, хто протистояв російській агресії на Донбасі.

Фінальний поєдинок, котрий відбувся на турківському міському стадіоні «Карпати» в неділю, 20 травня, став справжньою окрасою змагань – безкомпромісний та видовищний.
Команди Явори та Борині в останні роки часто зустрічаються на різних стадіях районних змагань, тож добре вивчили одна одну.
Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять Героїв України, а згодом стартовий свисток головного арбітра фінального поєдинку – Василя Коліби – сповістив про початок гри.
З перших хвилин ініціативою заволоділи гравці команди Явори, котрі своїми активними діями змушували помилятися захисників Борині та створювали небезпечні моменти біля воріт суперника. Така активність дозволила невдовзі святкувати успіх – серія з кількох кутових та навісів зі штрафних завершилася зручною передачею на дальню штангу воріт Борині, де Антонов загубив свого візаві та дозволив тому з дуже гострого кута головою відправити м’яч у ворота.
Відсвяткувавши успіх гравці Явори продовжили шукати шляхи до воріт Борині. Однак, пропустивши гол, боринці перевели гру до протилежних воріт. Та, незважаючи на всі старання Квича, Матляка, Антонова та Сливара, справжніх гольових моментів у Борині не було. До того ж, Степан Гошівський зловив кураж, правильно обирав позицію та в кількох епізодах врятував команду.
В середині першого тайму на рівному місці травмувався Сливар. Йому на заміну вийшов Шалабавка, котрому довелося діяти на незвичній для себе позиції правого півзахисника, однак саме він заробив кілька потенційно небезпечних штрафних, котрі, щоправда, дивідендів Борині не принесли.
Кінцівка першого тайму пройшла в безупинних атаках боринців на ворота Явори, але на висоті був голкіпер номінальних гостей.
Провівши певні перестановки на полі (Квич змістився на правий фланг півзахисту, Шалабавка перейшов в центр поля) та збільшивши швидкість переміщень на полі по перерві, боринці повністю захопили ініціативу у власні руки. Тож моменти біля воріт Явори почали виникати один за одним. Але час ішов, а рахунок залишався не на користь Борині, – один Квич втратив кілька стовідсоткових нагод зрівняти рахунок в матчі. Більше того – в одній з контратак рахунок ледь не став 0-2 – Тимошадченко втік по правому флангу захисту Борині і цілив в дальній від себе кут воріт – голкіпер боринців ногою в останній момент дотягнувся до м’яча.
Однак, майже півтори тайми пошуку шляхів до воріт Явори дали результат – втомлений постійними переміщеннями атакувальних гравців команди Борині захист явірців почав провалюватись по центру. Після чергової розрізної передачі Квич втік на побачення з Гошівським та зрівняв рахунок в грі.
Явора провела кілька замін, намагаючись посилити гру в центрі поля та в атаці. Однак заміна Лутчака, котрий доволі вдало взаємодіяв з Бабичем, дала негативний результат – Олег залишився без підтримки, змушений був діяти індивідуально, а спроби знайти порозуміння з партнерами логічного продовження не мали. Кілька перспективних штрафних у ворота Борині по виконанню були далекими від ідеалу.
Кінцівка основного часу чітко окреслила фізичну втому гравців Явори, котрі стали ще більше помилятись та часто фолити – попередження в останні хвилин 15 отримала ледь не половина команди.
Не виявивши переможця в основний час, команди зіграли дві додаткові п’ятнадцятихвилинки. І вже на старті першої з них розіграш кутового закінчився голом у ворота Явори – Шалабавка головою спрямував м’яча в правий верхній кут воріт Гошівського. Цей гол став переламним в грі – явірці змушені були відігруватись, ризикувати. На половині поля Явори почали з’являтись вільні зони і цю нагоду знову використав Квич – втік від захисників, однак ситуацію знову врятував Гошівський. Та, на жаль, голкіпера Явори не встигли підтримати власні захисники, котрі дозволили Антонову бути швидшим за них та розстріляти практично порожні ворота.
На другий додатковий тайм сил в Явори практично не залишилось. Матляк встиг знову втекти на побачення з Гошівським та обіграти його. Квич примудрився обіграти захист суперника та пробити прямо в руки голкіперу Явори. Юсипович зумів заробити пряму червону карточку в боротьбі з голкіпером Борині. Спробувати забити ще один гол Матляку не дав фінальний свисток Коліби.
На нагородженні команд була продовжена ще одна хороша традиція останніх років – відзначати команди-учасниці змагань м’ячами для тренувань та гри. Так і цього разу – за ініціативи та підтримки голови Турківської райдержадміністрації Олександра Лабецького всі десять команд-учасниць «Кубка пам’яті Героїв» отримали якісні футбольні м’ячі Select.
Кращим гравцем турніру став Богдан Векляк («Бориня»)
Кращим воротарем турніру визнано Степана Гошівського («Явора»)
Кращим бомбардиром турніру став Руслан Ковташ («Бескид»)
Фіналісти змагань, гравці команди Явори, отримали срібні медалі. Команда Борині стала переможцем «Кубка пам’яті Героїв» та здобула медалі переможців та Кубок!